​Ronaldo fiton një tjetër çmim të madh (FOTO) - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

​Ronaldo fiton një tjetër çmim të madh (FOTO)

23:09 | 20 Mars 2017

Cristiano Roanldo është shpallur lojtari më i mirë i vitit në Portugali.

Federata e Futbollit e Portugalisë ka shpallur më të mirët e vitit 2016, ku çmimin kryesor Gala Quinas de Ouro e fitoi Cristiano Ronaldo.

Portugezi deri te ky çmim erdhi fal titullit të Kampionit Evropian me Portugalinë dhe sukseseve me Real Madridin.

“Viti 2016 ishte vit i ëndrrave, si në aspektin kolektiv po ashtu edhe në atë individual”, tha Ronaldo pas çmimit të fituar.

LEXO PO ASHTU:  Projekti i ri i Infantinos, shumë pozitiv për Kosovën dhe Shqipërinë
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...