A e dini se femrat posedojnë “gjëra” të pazakonshme midis këmbëve – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

A e dini se femrat posedojnë “gjëra” të pazakonshme midis këmbëve

10:20 | 18 Dhjetor 2016

Femra me dy vagjina

Disa nga 0,6 për qind e femrave në tërë botën i kanë nga dy vagjina, transmeton Telegrafi.

Vagjina të zgjatura të femrave në Ruandë

Në Ruandë femrat i zgjasin vagjinat. Në kulturën e tyre vagjinat e zgjatura konsiderohen pasuri, ndërkaq besohet që ajo femër e cila e ka vagjinën të madhe, do të thotë seks më të mirë të dhe për partnerin.

Vagjina e saj ngre peshë më shumë se juaja

Tatiata Kozhevnikova ka vagjinën më të fuqishme në botë. Ajo mund të ngrejë 14 kilogramë me vagjinë.

A mund të bëjë muzikë?

Emily Watson mund të bëjë muzikë me vagjinë në “kazuus” (instrument muzikor i bluzit të popullarizuar dhe muzikës xhez).

Vajza pa vagjinë

Nga jashtë, gjenitalet duken krejtësisht normale, me klitoris, me vagjinë dhe uretër – çdo gjë është në vend të vetin. Mirëpo, ku do të duhej të ishte vagjina ekziston vetëm një vrimë e vogël.

E qëndrueshme, apo jo?

Para nja 15 vjetëve në Houston, ylli i filmave për të rritur, ka pasur marrëdhënie seksuale me gjoja 620 njerëz në një ditë, në bazë të së cilës është bërë edhe filmi “Më i madhi botëror G**GB***G3”.

Gjigante midis vagjinave

Vagjinën më të madhe me siguri e ka pasur Anna Swan nga Skocia. Ka qenë e gjatë 237 cm, është martuar me kapitenin Martin Bates, përafërsisht i së njëjtës gjatësi (çifti më i gjatë në botë), ka lindur beben më të madhe (11,7 kilogramë, 86 centimetra). Perimetri i kokës së bebes ka qenë 48 centimetra.

Vend i shkëlqyeshëm për ruajtje të librave të leximit

Në vitin 1975 aktorja Carolee Schneemann ka bërë performancën: trupin e mbuluar me baltë, nga vagina ka nxjerrë një rrotull letre. Pastaj e ka lexuar. Rrotulla është ekspozuar si vepër artistike.

Pyll i pashkelur, por i vërtetë!

Maoni Vi, nga Kejp-Tauni në Afrikën Jugore, i ka pasur qimet e organeve gjenitale të gjata 71 centimetra. A thua i ka bërë gërshet? Nuk kemi mundur të dinim.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!