Airpod të ardhshëm të Apple do përdornin grepa magnetikë të mos ju bien në tokë - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Airpod të ardhshëm të Apple do përdornin grepa magnetikë të mos ju bien në tokë

21:40 | 02 Janar 2017

Airpodet e reja të Apple janë pritur goxha mirë nga përdoruesit por ama disa përdorues janë ankuar për disa cështje me rëndesi.

Përshembull ato kanë tendencën që të bijen dhe kur kjo ndodh , është shumë e lehtë që ata të humbin .

Atëherë cila është zgjdhja  ?

Epo TechSot.al raporton se Airpodet e rradhës do të kenë një mekanizëm magnetik i cili i mbështjell përeth veshit të përdoruesit.

Magnetët tërheqin njëri tjetrin përmes indit të veshit , duke i mbajtur në vend dhe stabël Airpodet dhe kështu ato sdo humbin.

E vetmja gjë negative është se ky mekanizëm magnetik do ndikoje për keq nga ana estetike , dhe fundja Apple njihet për dizajnin e tij.

LEXO PO ASHTU:  E dini këtë sekret rreth Snapchat? (Foto)
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...