Bllokohet Rruga e Kombit: Nuk kalohet as me zinxhirë - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Bllokohet Rruga e Kombit: Nuk kalohet as me zinxhirë

17:09 | 05 Janar 2017

Eshtë përkeqësuar situata në Rrugën e Kombit, e cila momentalisht është e pakalueshme. Reshjet e borës janë me intesitet të lartë dhe pa ndalim gjatë gjithë ditës.

Kemi raportuar gjatë gjithë ditës për vështirësi në lëvizje, përmes fotove dhe videove nga qytetarët, por tashmë mësohet se autostrada është krejtësisht e bllokuar.

Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje drejtuesve të automjeteve të evitojnë udhëtimin në Rrugën e Kombit, pasi nuk kalohet as me zinxhirë.

Përmes një njoftimi për shtyp, ARRSH njofton se në këtë aks rrugor ka reshje të dendura dëbore dhe qarkullimi është i pamundur.

Sipas ARRSH-së pjesa më e vështirë është sidomos pas tunelit të Thirrës, pra zona e Kukësit. Po punohet nga kontraktori për ta zhbllokuar thotë ASHR-ja.

15895015_1327161580677779_6011164947134215677_n

LEXO PO ASHTU:  Kosova me mbi gjysmë miliardi euro të pranuara nga diaspora
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...