Çfarë po ndodh? Moska rrethohet me raketa (Foto) - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Çfarë po ndodh? Moska rrethohet me raketa (Foto)

23:28 | 10 Janar 2017

Në një deklaratë të publikuar nga ministria, thuhet se me qëllim forcimin e sigurisë ajrore të Moskës dhe zonës qendrore industriale në qytetin Podolsk, në afërsi të kryeqytetit kanë vendosur sistemin raketor të mbrojtjes ajrore “S-400 Triumf”, transmeton mapo.

Më 11 janar, do të vendoset në funksion sistemi, thuhet në njoftimin e ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë.

 

LEXO PO ASHTU:  Shpërthim në tregun e fishekzjarrëve, 29 të vdekur e 72 të plagosur (Video)
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...