‘Çmendet’ Capello, ky ekip triumfon në Ligën e Kampionëve! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

‘Çmendet’ Capello, ky ekip triumfon në Ligën e Kampionëve!

14:42 | 21 Prill 2017

Fabio Capello ka thënë se Real Madrid dhe Juventus janë skuadrat me më shumë gjasa për ta fituar sivjet Ligën e Kampionëve.

Strategu italin e ka velrësuar lart Real Madrid, duke analizuar aspektet e ndryshme të lojës së Los Blancos.

“Juventusi mund ta fitojë Championsin. Reali është, të paktën në letër, skuadra më e fortë e gjysmëfinalisteve. Ka një bankë të plotë dhe të shkëlqyeshme”.

“Reali nuk është një bandë solistësh të jashtëzakonshëm, por një grup i vërtetë. Pasta, sigurisht, lojtarët e klasit e bëjnë dallimin. Cristiano Ronaldo nuk e ka shpejtësinë e dy viteve më parë, por luan me inteligjencë dhe përvojë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!