Çmendet trajneri i Argjentinës, lë jashtë formacionit yllin e madh – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Çmendet trajneri i Argjentinës, lë jashtë formacionit yllin e madh

20:19 | 24 Qershor 2018

Gonzalo Higuain pritet të lë Sergio Aguero në stol me një ndryshim të sistemit, pasi Argjentina  kërkon të kualifikohet tutje përcjell ORAinfo.

Deri tani ka qenë një Kupë Botërore katastrofike për Seleccion, i cili barazoi 1-1 me Islandën dhe humbi 3-0 ndaj Kroacisë.

Lucas Biglia, Javier Mascherano dhe presidenti i AFA Claudio Tapia mohuan pretendimet dhe insistuan se mediat po përpiqen të sabotojnë  turneun e tyre.

Ndërkohë, sulmuesi i Juventusit, Higuain u testua përsëri në XI-shën fillestare në vend  të Agueros, ndërsa Angel Di Maria është rikthyer.

Nuk ka ende hapësirë ​​për Paulo Dybala apo  për Federico Fazio, madje edhe me një lëvizje për katër në mbrojtje.

Argjentina  formacionet (e mundshme): Armani; Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico; Enzo Perez, Mascherano, Banega; Messi, Higuain, Di Maria./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!