‘Dridhet’ bota e futbollit: Chelsea me transferim 100 milionë funte – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

‘Dridhet’ bota e futbollit: Chelsea me transferim 100 milionë funte

17:00 | 21 Prill 2017

Romelu Lukaku është rrugës që të bëhet sërish lojtar i Chelseat.

Sulmuesi belg ka bërë me dije disa herë se ai e dëshiron rikthimin në “Stamford Bridge”, pasi ka disa punë të papërfunduara atje.

E për transferimin e Lukakut, Chelsea duhet të paguaj plotë 100 milionë funte, por që dëshiron që ta shfrytëzoj interesimin e Evertoni për sulmuesin e talentuar të bluve, Tammy Abraham, transmeton ORAinfo nga “Evening Standard”.

Abraham në këtë sezon është i huazuar tek Bristol City në ligën e dytë, ku ka arritur që të shënoj plotë 20 gola, gjë që ka zgjuar interesimin e Evertonit./ORAinfo/

Tammy Abraham has emerged as a target for EvertonRonald Koeman has revealed that Romelu Lukaku has told him he will not be signing a new contract at Everton

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!