Edhe në Vjenë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Edhe në Vjenë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

17:33 | 11 Janar 2017

Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë u kërkua lirimi i Haradinajt ndërsa arrestimi i tij u quajt i padrejtë.

Ramush Haradinaj është arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Ai është arrestuar në bazë të një fletëarresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004 ndërsa akuzohet për krime lufte.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!