Është arritur një marrëveshje e rëndësishme në Bruksel, thotë Vuçiq – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Është arritur një marrëveshje e rëndësishme në Bruksel, thotë Vuçiq

20:14 | 24 Qershor 2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është arritur një marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit, gjatë takimit të sotëm në Bruksel.

Siç shkruan Tanjug, Vuçiq pas takimit me Thaçin ka thënë se ata arritën një marrëveshje shumë të rëndësishme, veçanërisht për serbët në Kosovë, por edhe të gjithë qytetarët e Serbisë, transmeton Indeksonline.

Siç raporton agjencia serbe, Vuçiq ka thënë kjo marrëveshje u arrit pasi të gjitha problemet janë zgjidhur në paqe, duke respektuar njëri-tjetrin dhe duke garantuar sigurinë e qytetarëve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!