“Ethet e Disco-era”, pamjet që çudisin edhe sot! (FOTO) - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

“Ethet e Disco-era”, pamjet që çudisin edhe sot! (FOTO)

18:06 | 10 Janar 2017

Fotografi i njohur njujorkez Bill Bernstein ka shkëputur këto foto nga arkiva e tij për t’i publikuar në “The New Yorker”.

Tregojnë pamje nga “Disco-era”.

Fotot janë shkrepur nga viti 1977 deri në 1979.

Pamjet janë shkrepru kryesisht në klube nate të asaj kohe.

Ndryshimi i kulturës është mëse i dukshëm.

Këto foto do çudisnin edhe vetë protagonistët nëse do t’i shihnin sot.

LEXO PO ASHTU:  Snikers në shtëpi
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...