Fernerbahce përgënjeshtron lajmet që e lidhin Kjajerin me Chelsean – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Fernerbahce përgënjeshtron lajmet që e lidhin Kjajerin me Chelsean

18:44 | 11 Janar 2017

Klubi turk me anë të një deklarate zyrtare përgënjeshtron kontaktet mes dy klubeve, dhe akuzoi mediat se ka një qëllim të qartë për të pengojnë mbarëvajtjen e klubit, lideri i ligës turke.

“Disa media kohëve të fundit kanë pretenduar se Chelsea ka bërë një ofertë për lojtarin tonë danez Simon Kjaer. Fenerbahce thotë se nuk ka marrë asnjë ofertë për Kjaer dhe çdo raportim lidhur me lojtarin është e rreme. Kjaer është lojtar i lumtur dhe i suksesshëm i ekipit tonë. Ne do të kërkojmë nga tifozët tanë të injorojnë lajmet manipuluesve t. “, thuhet në njoftimin e Fenerbahces, transmeton ORAinfo

Simon Kjaer u transferua tek Fenerbahce në verën e vitit 2015, nga Lille, ku luajtur më parë edhe në Ëolfsburg dhe Romë. Këtë sezon ai ka luajtur 23 ndeshje në të cilën ai ka shënuar tre gola./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!