Humbi 70 kg kurse tash do të vrapojë nudo për të festuar humbjen në peshë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Humbi 70 kg kurse tash do të vrapojë nudo për të festuar humbjen në peshë

11:35 | 11 Janar 2017

E tani pas 7 vitesh, Teeter është kthyer në dietologe dhe nutriciste profesionale, e nisur nga përvoja e saj me mbipeshën edhe të ushqyerit e çrregullt.

E rënia e shpejtë në peshë e kishte lënë atë më pjesëza lëkurë të varura të cilat ka thënë se do i duhet t’i largojë me operacion pasi që i duhet kohë shumë e gjatë për t’i hequr në mënyrë natyrale, transmeton ORAinfo.

Por kjo nuk do të thotë se udhëtimi i saj drejtë humbjes së peshës devijon nga ‘natyraliteti’, përkundrazi tani ajo gëzon një shëndet shumë të mirë.

E për të festuar një ndryshim kaq të madh jetësor, Naomi ka vendosur që t’i bashkëngjitet një maratone 5 kilometër së bashku me burrin e saj.

Kur kishte filluar humbjen në peshë, gjatë seancave sportive ajo e ka zbuluar pasionin e fshehtë për vrapimin dhe shumë shpesh ka qenë pjesë marrëse nëpër maratona të gjata e të shkurtua.

Por kjo e fundit është më e veçantë pasi që do vrapojë e tëra lakuriq.

“Ndihem rehat që mund ta bëj një gjë të tillë dhe kur të shikoj anash do e shoh burrin tim që më ka qëndruar pas gjithmonë”, ka thënë ajo. /ORAinfo/

Transformation: Naomi Teeter weighed 300lbs when she started her weight loss journey in 2009, and she lost half of her body weight in less than year

Transformation: Naomi Teeter weighed 300lbs when she started her weight loss journey in 2009, and she lost half of her body weight in less than year

Going for it: Naomi Teeter completed the completed a naked 5K race seven years after she shed a whopping 150lbs

Body positivity: After rapidly losing half of her body weight, Naomi was left with sagging skin that she has yet to remove surgically

Uncovered: Naomi signed up for the race to show her vulnerability and love for her body. She trained for it by running naked on her treadmill 

'Natural next step': Naomi said that after her weight loss she has grown to accept herself, and her body, more and more

Great experience: Although Naomi has completed numerous marathons and half-marathons, she said this race felt different because of the support she felt

All smiles: 'I also felt an outpour of love and acceptance as my husband and I ran side by side in the last sprint to the finish… totally naked,' she said of completing the unconventional race 

Looking back: Naomi explained that when she first vowed to lose 150lbs, she thought it would 'magically change' everything she despised about herself, but it didn't

Looking back: Naomi explained that when she first vowed to lose 150lbs, she thought it would 'magically change' everything she despised about herself, but it didn't

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!