“Icardin nuk e preferoj as si sulmuesin e shtatë” – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Icardin nuk e preferoj as si sulmuesin e shtatë”

20:45 | 11 Janar 2017
mauro-icardi-tottenham-inter

Kapiteni i Inter, Mauro Icardi duhet të jetë zgjedhja e shtatë për Argjentinën, sipas ikonës kombëtare Diego Maradona.

Icardi bëri debutimin e tij te Argjentina në kualifikueset e Kupës së Botës kundër Uruguajit në vitin 2013, por ende nuk ka bërë paraqitje tjera.

Bauza ka pranuar se ai do të jetë i hapur për të zgjedhur Icardin, por Maradona, i cili ka qenë kritik ndaj sulmuesit që ai u martua me ish-gruan e shokut të tij, Maxi Lopez , mendon se ai duhet të mbahet larg Argjentinës.

“Le të jetë Icardi sulmuesi i shtatë, jo i katërti. Para Icardit, unë do të marr 43-vjeçarin,  Bazan Vera”, ka thënë Maradona per Radio Rivadavia .

“Vërtet e pëlqej Lucas Pratto. Unë do të preferoja të largohet Icardi nga ekipi kombëtar”, ka përfunduar Maradona.

Hapsira Reklamuese.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Loading...
Lajme të tjera