Jeta në burgun famëkeq të Guantanamos (Foto, +16) - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Jeta në burgun famëkeq të Guantanamos (Foto, +16)

20:51 | 11 Janar 2017

Këto foto tregojnë pamje nga jeta e të burgosurve në Guantanamo, burgun famëkeq. Bëhen 15 vite nga hapja e tij.

Obama dështoi ta mbyllte këtë burg, pavarësisht se kishte premtuar diçka të tillë.

Trump nga ana e tij ka thënë se mendon ta lërë hapur burgun.

Burgu mban disa prej terroristëve të arrestuar nga bastisja e Afganistanit por jo vetëm, transmeton tema.

Tortura të shumta mendohet të jenë kryer brenda këtij burg.

 

LEXO PO ASHTU:  Qytetarët do të mblidhen para Gjykatës gjatë seancës së Almir Aliut (Foto)
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Loading...
Lajme të tjera