Kjo grua sapo i ka humbur plot 250 kilogramë (Foto) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kjo grua sapo i ka humbur plot 250 kilogramë (Foto)

14:42 | 20 Prill 2017

Sipas këtij spitali në Mumbai, Eman Abd El Aty peshonte plot 500kg dhe ishte gruaja më e rëndë në botë, transmeton Express.

Eman iu nënshtrua operimi bariatrik para dy muajsh.

Operimi u krye nga një ekip doktorësh të udhëhequr nga kirurgu bariatrik, Dr. Muffazal Lakdaëala.

Ky spital ka publikuar fotografi të Eman pas operacionit për të humbur peshë.

Operimi bariatrik, i njohur po ashtu edhe si operim për humbje peshe, përdorët si mjeti i fundit për t’i trajtuar njerëzit të cilët janë në rrezik për shkak të mbipeshës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!