Korea e Veriut “bombardon dhe zhduk” me raketa bërthamore një qytet të SHBA-ve (Video) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Korea e Veriut “bombardon dhe zhduk” me raketa bërthamore një qytet të SHBA-ve (Video)

16:56 | 19 Prill 2017

Ndërkohë që një kor ushtarak ishte duke kënduar këngë patriotike në nder të gjyshit të diktatorit të sotëm Kim Jong Un, në videon që shoqëronte këngën në një teatër në Penian u shfaqen pamje të disa raketave bërthamore që nisen nga Korea e Veriut duke shkatërruar një qytet të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në fund të videos propagandistike, përshendeti Kim Jong Un ndërkohë që të pranishmit brohoritën dhe duartrokitën “bombardimin” e Amerikës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!