Kosova në kaos energjetik (VIDEO) - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Kosova në kaos energjetik (VIDEO)

20:36 | 10 Janar 2017

Prishjet e shumta të rrjeteve tashmë të vjetruara energjetike, kanë shkaktuar kaos në tërë vendin me reduktimet e ashpra të energjisë elektrike.

Dragashi, Mitrovica, Vushtrria dhe komuna tjera kanë mbetur më shumë se 72 orë pa energji elektrike.

Reduktimit energjetik nuk i ka shpëtuar as Kuvendi i Kosovës i cili gjatë seancës për Haradinajt ka pasur ndërprerje të energjisë.

Sipas zëdhënësit të KEDS-it, Viktor Buzhala, thotë se kjo është pasojë e rrjetit të vjetruar energjetik të ndikuar edhe nga kushtet ekstreme atmosferike.

LEXO PO ASHTU:  Dogana mbledh të hyra nga pikat në veri, por kontrabanda vazhdon
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...