Kosovari vret gruan në prani të fëmijëve – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kosovari vret gruan në prani të fëmijëve

12:05 | 19 Qershor 2017

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin Graz në Austri, ku një shtetas austriak me prejardhje nga Kosova, ka vrarë bashkëshorten e tij.

Agjencia austriake e Lajmeve APA, shkruan se alarmi në polici ka ardhur rreth orës 5:30, ndërkohë që patrulla e Policisë ka mbërritur në vendngjarje ka gjetur trupin e pajetë të gruas.

Raportohet se 25-vjeçari, një shtetas austriak por me prejardhje shqiptare, i është dorëzuar patrullës së policisë pa bërë rezistencë, transmeton Shekulli.

Mëohet se në momentin e krimit, në banesë ishte djali 5-vjeçar i viktimës si dhe vajza tremuajshe e çiftit.

Ende nuk dihet motivi që ka çuar te vrasja, ndërsa është urdhëruar të kryhet edhe ekzaminimi ligjor i viktimës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!