Kryeveprat arkitekturore, të ndërtuara për ata që nuk tremben nga lartësitë (FOTO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kryeveprat arkitekturore, të ndërtuara për ata që nuk tremben nga lartësitë (FOTO)

17:00 | 21 Prill 2017

Në qytetet moderne arkitektura po zhvillohet me shpejtësi.

Qiellgërvishtëset dhe arritjet e tjera të punuara me mjeshtëri vazhdojnë të shfaqen dhe të na habisin me risitë e tyre teknike dhe unike.

Çdo ditë njihemi me vende të reja interesante të ndërtuara për t’u vizituar.

Në galerinë e mësipërme ju sjellim projektet më të mira arkitekturore në lartësi të mëdha që po bëjnë revolucionm në arkitekturën moderne.

Rrugica e peshkimit, Norvegji
Ura pezull prej xhami në Kinë
Pishina e çatisë në hotelin Marina Bay Sands, Singapor

Shtëpia mes shkëmbinjve, një strehim i jashtëzakonshëm me qira, Australi

Kulla mbi lumin Mur, Austri

Shtëpia mes shkëmbinjve në Greqi

Rrugica e gjelbër në lartësi për këmbësorët, Poloni

Hoteli i pushimeve Ritz Carlton dhe Inn, Poloni

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!