Ku do t’i kalojnë të rinjtë kosovarë pushimet e verës? (VIDEO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Ku do t’i kalojnë të rinjtë kosovarë pushimet e verës? (VIDEO)

10:15 | 18 Qershor 2017

Bregdeti i Shqipërisë mbetet destinacioni kryesor i shumë të rinjve nga Kosova për t’i kaluar pushimet e verës.

Të anketuarit për rubrikën “VOX” të Radios Evropa e Lirë, thanë se mungesa e vizave dhe çmimet, janë arsyet kryesore që ata s’mund t’i kalojnë pushimet atje ku dëshirojnë, ndërsa shumica pranuan se pushimet ua financojnë kryesisht prindërit.

Për më tepër ndiqeni anketën e zhvilluar me të rinjtë kosovarë:

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!