‘#KuështëSasha?’. Ja pse mungoi vajza e vogël në takimin lamtumirës të Barack Obamas – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

‘#KuështëSasha?’. Ja pse mungoi vajza e vogël në takimin lamtumirës të Barack Obamas

11:11 | 11 Janar 2017

Mijëra njerëz me e pa pushtet ishin mbledhur të përkrahnin e brohorisnin për presidentin në largim i cili u shpreh falënderues për përkrahjen e tyre gjatë këtyre 8 viteve.

Ai nuk la pa falënderuar as familjarët e tij gruaja Michelle Obama dhe vajzat Malia e Sasha, për të cilat tha se ndihej tmerrësisht krenar që ishte baba i tyre, transmeton ORAinfo.

Michelle beamed and appeared to hold back tears whiles daughter Malia cried. Obama called the first lady a 'role model' for the country, as well as his 'best friend'

E gjersa publiku së bashku me Barack Obaman u shkrehën në vaj, syri i mprehtë i shikuesve nuk e kishte lënë pa e cekur mungesën e të voglës së shtëpisë, Sasha Obama.

Në Twitter ishte krijuar thurja ‘#wheressasha’, apo ‘ku është Sasha’ duke kërkuar përgjigje për mungesën e saj në një moment kaq historik për të atin dhe familjen e saj.

E përgjigja qëndronte tek shkollimi i saj, e cila në ato momente ishte dashur të qëndronte në shtëpi për të studiuar për testet finale në shkollë, sipas një komunikate zyrtare të Shtëpisë së Bardhë. /ORAinfo/

The Obamas were all smiles on stage after the president finished his speech. Viewers questioned why 15-year-old Sasha Obama was missing and the #wheressasha started tending

Pictured, the president and first lady sharing a hug on stage at McCormick Place in Chicago

Twitters users joked Sasha (pictured in March), who is still in high school at Sidwell Friends in Bethesda, Maryland, had a book report due. The truth, it turns out, was not that far off

Obama is stepping down in just 10 days, before Donald Trump enters the White House

 

LEXO PO ASHTU:  KE "shpërblen" Shqipërinë për Vettingun, 90 milionë për reformimin e Drejtësisë
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!