Kur dhimbjet e lindjes i provon një mashkull (Video) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kur dhimbjet e lindjes i provon një mashkull (Video)

19:11 | 21 Prill 2017

Dhimbjet që ndjen nëna gjatë lindjes thuhet se janë të papërshkrueshme dhe meshkujt janë me fat që nuk i provojnë ato.

Por kurioziteti dhe mos konceptimi i kësaj dhimbjeje e ka shtyrë një student që të bëhet pjesë e një eksperimenti ku ka ndjerë dhimbjet e lindjes.

Jonny Wade vendosi të “sakrifikonte” veten për të provuar nëse do të mund t’i përballonte dhimbjet e lindjes, duke u përfshirë në eksperimentin e organizuar nga Lincoln Memorial University në Tennessee.

E gjithë skena është filmuar nga miqtë e tij dhe është publikuar më pas në rrjete të ndryshme sociale, duke u kthyer në virale.

Ai duroi dhimbjet vetëm për 20 sekonda, dhimbje të cilën disa gra duhet ta durojnë edhe disa orë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!