Kush është më i fortë: iPhone 7 apo nofulla e krokodilit? (Video) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kush është më i fortë: iPhone 7 apo nofulla e krokodilit? (Video)

08:41 | 27 Dhjetor 2016

rupi i “të çmendurve” për teknologji nga Kalifornia e ka testuar në mënyrë interesante këtë pretendim.

Ata kanë lidhur një iPhone me shufrën metalike dhe ia afruan atë një krokodili, por telefoni ra prej mbajtësit para se bisha t’a kafshojë me dhëmbët e tij.

Herën e dytë ata ishin të suksesshëm dhe krokodili me kënaqësi e kafshoi “karremin”.

Shikoni se çfarë ndodhi me telefonin:

Përndryshe, kafshimi i krokodilit ka një forcë prej 16,460 Njuton, ose 260 kg për centimetër katror.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!