Lekaj: Zgjedhjet e parakohshme e nxjerrin Kosovën nga amullia – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Lekaj: Zgjedhjet e parakohshme e nxjerrin Kosovën nga amullia

23:59 | 20 Mars 2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka vlerësuar se koalicioni qeverisës PDK-LDK nuk ka fuqi t’i çojë përpara çështjet që janë me rëndësi vitale për shtetin.

Ai ka thënë se e vetmja mënyrë për të dalë nga kjo krizë dhe amulli që është krijuar janë zgjedhjet e parakohshme.

Sipas Lekajt, AAK’ja është e gatshme dhe e përgatitur për të shkuar në zgjedhje të parakohshme.

Në një intervistë për ‘Epokën e Re’, Lekaj ka folur edhe për takimin e fundit ndërmjet përfaqësuesve të pozitës dhe opozitës që është mbajtur në Tiranë javën e kaluar.

Ai ka theksuar se takimet e tilla nuk duhet të vazhdojnë, pasi nuk po sjellin rezultate pozitive.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!