Mbappe-Messi, po ndodh e pazakonta – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Mbappe-Messi, po ndodh e pazakonta

15:36 | 12 Tetor 2017

Ylli 18-vjeçar,Kylian Mbappe ka pasur një fillim të madh në karrierën e tij dhe një ish yll i PSG beson se ai ka kushtet e duhura për të zhvilluar në mënyrë të përsosur, transmeton ORAinfo.

Kylian Mbappe ka treguar të jetë më shumë profesional sesa Lionel Messi në moshën 18 vjeç, thotë ish-shokut të skuadrës së Barcelonës, Ludovic Giuly.

Mbappe, 18 vjeç, është bërë një nga lojtarët më të mirë në botë pasi një sezon spektakular i vitit 2016-17 me Monaco e pa atë të tërheqë interesin nga anët më të larta të Evropës.

Paris Saint-Germain fitoi betejën për të nënshkruar me yllin francez dhe e solli atë nga Monako në një marrëveshje kredie, duke i kushtuar klubit kapital rreth 180 milionë euro./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!