Ministri Hoxhaj ngushëllon popullin francez për sulmin në Paris – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Ministri Hoxhaj ngushëllon popullin francez për sulmin në Paris

09:54 | 21 Prill 2017

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj ka qenë ndër të parët që ka reaguar pas sulmit vrasës në Paris duke shprehur ngushëllimet e tij.
“Thellësisht i prekur nga sulmi në Paris. Ngushëllimet e mija më të thella popullit dhe qeverise franceze” ka shkruar Hoxhaj.

Në orë e mbrëmjes, një person ka shtënë me armë duke lënë të vrarë një polic ndërsa sulmi është kualifikuar si terrorist.

Mes reagimeve të shumta nga bota, ka qenë edhe ai i Presidentit Trump.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!