Osmani: Edhe Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK'në - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Osmani: Edhe Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK’në

21:49 | 20 Mars 2017

Në ditën kur është lidhur koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës janë thyer shpresat e qytetarëve që ta shohin Lidhjen Demokratike të Kosovës si shpresë, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK'së, Vjosa Osmani.

Ajo ka vlerësuar se koalicioni me PDK’në nuk ia ka vlejtur, duke e akuzuar partnerin e koalicionit se “parim kryesor ka moszbatimin e marrëveshjeve”.

Osmani ka thënë se edhe kreu i LDK’së, Isa Mustafa, e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë me PDK’në në koalicion.

Deputetja e LDK’së ka treguar se nuk ka kontakte me Mustafën, duke zbuluar se për herë të fundit është takuar me të para se të votohej Qeveria aktuale.

LEXO PO ASHTU:  Porosia antikorrupsion e amerikanëve, kërkohet ndihma e qytetarëve për ta luftuar
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...