Pas plagosjes së Vllasit, JETA në Kosovë bëhet më e SIGURT (!) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Pas plagosjes së Vllasit, JETA në Kosovë bëhet më e SIGURT (!)

Shkruar nga: Shemsi Reçica

13:08 | 29 Mars 2017

Fakti që zbulimi dhe publikimi me bujë i aq shumë të dhënave për atentatorin dhe për organizatën e tij, që u bënë, pothuaj, ende pa filluar mirë hetimt, e bën aq interesant zbardhjen e këtij krimi, sa, këtij suksesi, aq të madh dhe aq të shpejt të Kosovës, duhet t’ia kenë lakmi edhe hetuesit e Parisit e të Berlinit, të Londrës e të Brukselit…

Kur të kihen parasysh vrasjet e pasluftës në Kosovë, vjedhjet brenda objekteve të policisë, dhe krime të tjera, të pazbardhura pas kaq vitesh, arrestimi i shpejt i atentatorit dhe zbulimi, brenda ditës, i aq shumë të dhënave për organizatën e tij, është një lloj treguesi se, pas plagosjes së Azem Vllasit, jeta në Kosovë, më në fund, do të bëhet më e sigurt(!).

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!