Përdorues të WhatsApp kujdes! Hackers-at mund të vjedhin të dhëna bankare kështu... - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Përdorues të WhatsApp kujdes! Hackers-at mund të vjedhin të dhëna bankare kështu…

17:44 | 07 Janar 2017

Është kjo metoda e fundit që po përdoret nga hackers-at e internetit për të vjedhur të dhënat tuaja nga llogaritë bankare përmes aplikacionit të njohur WhatsApp. Njëherë që hapni dokumentin që vjen në formën e formatit Microsoft Excel, virusi mbledh gjithë informacionin e nevojshëm nga përdoruesi.
Deri më tani kjo ka ndodhur në Indi, megjithatë ka potencialin të ndodhë edhe në shtete të tjera, kështuqë bëni kujdes!

 

LEXO PO ASHTU:  4 të fshehtat e Iphone-it që mund t’i zbuloni me një klikim të thjeshtë
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...