Përfundimisht Twitter lejon përmirësimin e postimeve - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Përfundimisht Twitter lejon përmirësimin e postimeve

14:04 | 02 Janar 2017

Të famshmit që kanë llogari në platformën e Twitter, përfshirë edhe Kim Kardashian ka sugjeruar se kjo kompani do të duhej tu mundësoj përdoruesve të saj përmirësimin e tëeet-ave, shkruan The Independent.

Shefi ekzekutiv, Jack Dorsey ka treguar se ata të cilët shkruajnë “cicërima” në këtë platformë do të mund që t’i përmirësojnë ato edhe pasi të jenë shpërndarë.

Dorsey bëri të ditur se Twitter do të ketë butonin “Edit”. Ky ndryshim ka ardhur pas një pyetje që ky ka bërë për përdoruesit se çfarë ndryshimi duan në këtë rrjet.

Dhe kërkësa e shumicës ka qenë që të mund të përmirësohen postimet.

LEXO PO ASHTU:  'Hater', aplikacion për të gjetur dashurinë përmes urrejtjes
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...