Përplasje e rrezikshme në det: Luftanijet amerikane qëllojnë drejt anijeve iraniane – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Përplasje e rrezikshme në det: Luftanijet amerikane qëllojnë drejt anijeve iraniane

14:47 | 09 Janar 2017

Zyrtarët, duke folur në kushte anonimiteti, thanë se luftanija amerikane i kishte paralajmëruar me një komunikim radiofonik, por anijet iraniane nuk iu përgjigjën kërkesave për të ngadalësuar.

Shkatërruesja e marinës amerikanë gjuajti menjëherë drejt tyre në shenjë paralajmërimi, ndërkohë që dhe një helikopter i marinës amerikane po qendronte në gadishmëri.

Anijet iraniane u afruan drej nesh me shpjetësi të madhe më gati 800 metra, thanë ata.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!