Pesë gola në ndeshjen e parë të Botërorit, ja çfarë ndodhi pastaj – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Pesë gola në ndeshjen e parë të Botërorit, ja çfarë ndodhi pastaj

19:07 | 14 Qershor 2018

Goli i Cheryshev dhe Golovin, janë vlerësuar si më të mirët në fitoren 5-0 në ndeshjen e parë kundër Arabisë Saudite.

Rusia ka arkëtuar pikët e para në Grupin A, duke e deklasuar 5-0 Arabinë Saudite në ndeshjen hapëse të Botërorit.

Golat më të bukur u shënuan në fund të ndeshjes, në minutat 91’ dhe 93’ nga Denis Cheryshev që shënoi edhe në minutën e 43’ si dhe Aleksandr Golovin dhe deri nesër ata mbesin si më të mirët.

Rusia tani është lider i Grupit A me 3 pikë, ndërsa nesër nga ora 14:00 zhvillohet sfida tjetër e këtij grupi mes Egjiptit dhe Uruguait.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!