Prezantohet ‘bisha’ Mercedes-Benz A Sedan (Foto) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Prezantohet ‘bisha’ Mercedes-Benz A Sedan (Foto)

10:36 | 19 Prill 2017

Shkronja A e këtij koncepti qëndron për fjalën Aesthetics qe në shqip do të thotë Estetikë.

Trupi i këtij modeli është i bazuar në një dizajn të pastër, me linja të reduktuara duke u paraqitur si një skulpturë e bukur.

Koncepti A Sedan ka gjatësi prej 4570 mm, gjerësi prej 1870 mm dhe lartësi prej 1462 mm që e bënë të duket si një Coupe e rafinuar. Rrotat në këtë model kanë madhësi 20 inç.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!