Qeveria do të ndajë 30 milionë euro për aeroportin “Adem Jashari” - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Qeveria do të ndajë 30 milionë euro për aeroportin “Adem Jashari”

23:05 | 09 Janar 2017

Qeveria e Kosovës do t’i investojë 30 milionë euro për pistat e aeroportit “Adem Jashari”, edhe pse i njëjti është dhënë me koncesion

Kështu ka deklaruar ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku.

Ai ka treguar se ky projekt është paraparë në vitin 2014, ndërsa këto mjete nuk janë paraparë në kontratën e koncesionimit, derisa ka thënë se këtë punë duhet ta përfundojë Ministria e Infrastrukturës.

LEXO PO ASHTU:  MF ndihmon reformimin e transportit publik edhe në gjashtë komuna
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...