Real Madrid – Barcelona, formacionet e mundshme (Foto) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Real Madrid – Barcelona, formacionet e mundshme (Foto)

21:17 | 21 Prill 2017

Kanë mbetur më pak se 48 orë deri te derbi më i madh në botë, “El Clasico”

Para kësaj ndeshje, që zhvillohet të dielën nga ora 20:45 në “Santiago Bernabeu”, Goal ka publikuar formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Për Barcelonën do të mungojë Neymar për shkak të dënimit me tre ndeshje nga Federata Spanjolle e Futbollit, pas kartonit të kuq që mori ndaj Malagas dhe ofendimit që i bëri gjyqtarit të katërt.

Derisa për Realin, sipas Goal, Gareth Bale nuk pritet të jetë titullarë, pavarësisht se është rikthyer në stërvitje të plota me ekipin.

Formacionet e mundshme sipas Goal:

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!