Ruena Zot, nga intelektualët servil! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Ruena Zot, nga intelektualët servil!

Shkruar nga: Fadil Maloku

07:59 | 09 Janar 2017

2.Soji i parë, gjykon me logjikën; sa më servil ndaj pushtetit, aq më i lartë bêhet çmimi dhe satisfaksioni i tyre sociologjik, kundruall sklerozës së tyrr intelektuale! Pastaj, sa më tepër “prostituim” nëpër ideologjitë, koalicionet dhe djallëzitë e pushtetit, aq më tepër privilegje akademike dhe materiale!

3.Soji i dytë, shtiren si ideolog (pra, baballar!) të partive të ndryshme kosovare! Madje, për hirë të ”idealeve” të tyre, disa nga ta (lexo: interesave meskine personale!) kanë fituar tashmë edhe të “drejtën” absolute, që të pranojnë edhe ndonjë “invazion” hipotetik kinez…

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!