Sampaoli: Ky është fajtori i humbjes nga Kroacia – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Sampaoli: Ky është fajtori i humbjes nga Kroacia

23:27 | 21 Qershor 2018

Jorge Sampaoli është deklaruar pas turpërimit të Argjerntinës nga Kroacia.

Trajneri i kombëtares argjentinase ka thënë se fajtori është ai, pasi nuk ka ditur se si ta pozicionoj Messin.

“Mendoj se për shkak të realitetit të ekipit të Argjentinës, ndikon Messi”, ka thënë Sampaoli, përcjell ORAinfo.

Ai limitohet sepse ekipi mund të jetë ideal për të aq sa ishte dashur. Si trajner ne duhet të gjejmë mënyrën që këto gjëra të funksionojnë, dhe të përballemi më to ndërsa që unë jam ai që duhet ta pranoj këtë”, ka shtuar më tej trajneri i Argjentinës./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!