Seanca ku pritet të vendoset për lirimin e përkohshëm të Haradinajt, fillon në 11:00 – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Seanca ku pritet të vendoset për lirimin e përkohshëm të Haradinajt, fillon në 11:00

10:38 | 12 Janar 2017

Koci është shprehur se beson në pafajsinë e Haradinajt, dhe se sipas tij kërkesa e Serbisë pë ekstradim të Haradinajt do të refuzohet.

“Kam besim të plotë në drejtësinë franceze. Z. Haradinaj e ka dëshmuar pafajësinë para Tribunalit të Hagës, prandaj edhe kërkesa për ekstradim e Serbisë, do të refuzohet”- ka thënë avokati i Haradinajt për Express, Arianit Koci, me të mbërritur në Gjykatë ku do të mbahet seanca për Haradinajn.

Haradinaj u arrestua në Francë me 4 janar ne aeroportin Bazel, ne zonen franceze te Mulhouse, nga nje flet-arrest te derguar nga Serbia .

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!