Sejdiu thotë se çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Sejdiu thotë se çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

19:19 | 11 Janar 2017

“Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do të ketë350 punëtorë kurse tash ka 120 puëntorë”.

“Kontigjenti tjetër i autobusëve vjen mes datave 23-25 janar. Me ardhjen e 15 autobusëve tjerë, kemi flotën e plotë për të operuar në linjat 3 dhe 4, ku do të ketë autobusë çdo shtatë minuta”.

“Standardi minimal për autobousët privat duhet të jetë katër euro. Ata do ta kenë të garantuar tregun për dhjetë vjet, kurse ata që kanë autobusë me standarde minimale do të kenë kontratë shtatë vjeçare”.

“Kredinë nuk e ka marrë komuna e Prishtinës, por e ka marrë “Trafiku Urban”, ka thënë Sejdiu.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!