Shokon Rusia: Mund të zhdukim ushtrinë amerikane vetëm me këtë BOMBË! (Foto) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Shokon Rusia: Mund të zhdukim ushtrinë amerikane vetëm me këtë BOMBË! (Foto)

13:33 | 20 Prill 2017

Në një kronikë lajmesh nga vendi, ku media kontrollohet nga shteti , thuhej se teknologjia e ushtrisë ruse mund të bënte që aeroplanët anijet dhe raketat amerikanë të ishin të padobishme.

“Sot, trupat tona të Luftës Elektronike (REW) mund të zbulojnë dhe neutralizojnë çdo objektiv, duke filluar nga anijet deri tek satelitët”, thoshte kronika e edicionit të lajmeve, transmeton syri.

Raporti pohonte se një aeroplan i vetëm lufte rus fluturoi disa herë rreth luftanijes amerikan “Donald Cook” në Detin e Zi disa vite më parë, duke i caktivzuar sistemet e tij dhe duke e lënë të pafuqishëm.

Videoja e propagandës citon edhe gjeneralin e lartë amerikan Frank Gorenc, duke thënë: “Armët elektronike ruse mund të paralizojnë plotësisht funksionimin e pajisjeve elektronike amerikane të instaluara në raketa, avionë dhe anije”.

Nuk kemi nevojë për armë të shtrenjta që të fitojmë, mjafton një zhurmë e fuqishme radio-elektronike”, shton gazetari rus.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!