Shokuese: Mbrojtësi, është pasuesi më i mirë në Premier Liga (FOTO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Shokuese: Mbrojtësi, është pasuesi më i mirë në Premier Liga (FOTO)

17:13 | 20 Prill 2017

Kur mendojmë për pasuesin më të mirë në Premier Ligë, menjëherë na shkon mendja tek lojtarët si, Kante, Pogba ose Henderson.

Por, asnjëri prej tyre nuk është pasuesi më i mirë në ligën angleze, edhe pse që të tre bëjnë pjesë në listë.

Pasuesi më i mirë në Premier ligës është mbrojtësi i Chelseat, Cesar Azpilicueta që ka bërë plotë 2028 pasime, të kompletuara 1777 pasime, me një saktësi prej 87.62 për qind, transmeton ORAinfo.

Kjo është një befasi në këtë sezon, pasi mbrojtësi spanjoll është i vetmi në listën që përbehet tërësisht nga mesfushorët./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!