Shtërpca bëhet me rrjetin telefonik mobil të Serbisë - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Shtërpca bëhet me rrjetin telefonik mobil të Serbisë

14:13 | 06 Janar 2017

Banorët e Shtërpcës, për herë të parë nga viti 2010, Krishtlindjet ortodokse i kanë pritur me rrjetin telefonik MTS (Mobilna telefonija Srbije), transmeton Koha.net.

“Ky është fryt i negociatave të Beogradit e Prishtinës me të cilat pala serbe është bërë me lokacione të reja e me bazë stacionesh për të bijën e Telekomit të Serbisë në krahinën jugore”, ka thënë drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq.

Pas Graçanicës, siç njofton b92, e cila kohë më parë është bërë me këtë sinjal, serbët që nga sot munden me rrjetin u MTS të bisedojnë nga Shtërpca dhe nga Brezovica.
Gjatë muajve të ardhshëm me këtë sinjal do të bëhen edhe serbët nga Anamorava.

LEXO PO ASHTU:  Nis vala e likuidimit numër 27, AKP pranon ofertat
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...