S'jemi shoqëri demokratike, kot mashtrojmë vetën! - ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

S’jemi shoqëri demokratike, kot mashtrojmë vetën!

Shkruar nga: Fadil Maloku

23:14 | 15 Dhjetor 2016

1.Shoqëria kosovare, edhe sot kësaj dite ka mbetur vetëm si koncept imagjinar e kontemplativ, ngase, në jetën e saj të njëmendët sociopolitike, operon me karizmat individëve të "paqës dhe luftës"!

2.Derisa, publiku i gjerë nuk lirohet nga fantazmat dhe ikonografia folklorike, e këtyre stereotipeve sociale, autoritarizmi i individëve karizmatik, gjithënjë do e zë frymën sjelljeve, komunikimeve dhe veprimeve tona të përditshme!

3. Shtegëdalja, qëndron në daljen në skenë e qytetarisë…ngase, partitë aktuale politike, na dëshmuan të gjithëve se nuk mund të jenë avokat dhe artikulues të denjë të emancipimit tonë politik….!

LEXO PO ASHTU:  Edi, të lutem hesht! (njëherë të vetme)
Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera
Loading...