Stuhia e borës shkakton aksident të tmerrshëm në Sllovaki (Foto) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Stuhia e borës shkakton aksident të tmerrshëm në Sllovaki (Foto)

12:30 | 20 Prill 2017

Rreth 40 makina u përfshinë në aksident, transmeton Express.

Zëdhënësi i ekipeve të shpëtimit, Boris Chmel, ka thënë se aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 6 të mëngjesit afër qytetit Poprad.

Automjetet e dëmtuara në aksident e kanë bllokuar rrugën komplet e cila e lidh kryeqytetin Bratislava me pjesën lindore të vendit.

Autoritetet njoftojnë se i kanë evakuuar njerëzit nga kjo zonë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!