Takimi i parë mes Trump dhe Erdogan më 16-17 maj – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Takimi i parë mes Trump dhe Erdogan më 16-17 maj

18:08 | 20 Prill 2017

Ky do të jetë takimi i tyre i parë që prej kur Trump mori detyrën zyrtare si president i SHBA-së në muajin janar, transmeton Express.

Po ashtu, Erdogan ka thënë se kundërshtimi i rezultatit të referendumit që i jep atij pushtet të ri gjithëpërfshirës është përtej juridiksionit të Gjykatës Evropiane për të Drejta të Njeriut, pasi që partia kryesore opozitare në Turqi u zotua se do të ndërmarrë çdo veprim ligjor kundër parregullsive në referendum.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!