WhatsApp nuk do fuksionojë në miliona telefona në vitin 2017! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

WhatsApp nuk do fuksionojë në miliona telefona në vitin 2017!

19:39 | 31 Dhjetor 2016

Ndryshimet e pritshme që do t;i bëjë WhatsApp, e cila ka më shumë se një miliard përdorues, nuk do të jenë në përputhje me pajisjet e vjetra.

Deri më 30 qershor 2017, aplikacioni shtatë-vjeçar nuk do të punojnë në këta lloje të telefonave: BlackBerry OS dhe BlackBerry 10, Nokia S40, Nokia Symbian S60, Android 2.1 dhe Android 2.2, Windows Phone 7 dhe iPhone 3GS / iOS 6.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!