Zbulohet sekreti i Facebook, ja si mund të hysh në profilin e miqve – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Zbulohet sekreti i Facebook, ja si mund të hysh në profilin e miqve

12:17 | 27 Dhjetor 2016

Këtë e tregon edhe fakti që është zbuluar se si mund të hyhet në profilin e miqve në FB.

Facebook kontrollon çdo gjë që ne bëjmë online apo offline, kjo tashmë dihet.

Por zhvilluesi i FB Soren Louv-Jansen ka gjetur një problem në sistemin e sigurisë së FB.

Problem, që i ka mundësuar të hyjnë në gjithë profilet e miqve të tij.

Ai ka publikuar sekretin në “medium.com”.

Duhet një nivel i mirë njohurish për të hyrë, por kush merr vesh nga informatika mund ta bëjë kollaj.

Në zyrat e Facebook ndërkohë po punohet për zgjidhjen e këtij problemi pasi dhunon privatësinë e klientëve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!