ZYRTARE: Juventusi transferon yllin e madh (FOTO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

ZYRTARE: Juventusi transferon yllin e madh (FOTO)

20:12 | 21 Prill 2017

Juventus e ka konfirmuar blerjen e mesfushorit të talentuar të Boca Juniors, Rodrigo Bentancur.

Transferimi i uruguaianit është arritur për shifrën e 9.5 milionë euro që do të paguhen në dy vite,

Një shumë e caktuar do të paguhet varësisht paraqitjeve të lojtarit dhe arritjeve të tij.

Por Boca Juniors do të përfitojë 50 për qind të transferimit të lojtarit nëse ai kalon në ndonjë klub tjetër.

Juventusi dhe lojtari kanë nënshkruar kontratë pesë vjeçare.

Ai do të fillojë të luajë nga 1 korriku i vitit 2017 deri më 30 qershor 2022.

Zyrtare: Bentancur te Juventusi

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!