ZYRTARE: Merret vendimi për Sampaolin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

ZYRTARE: Merret vendimi për Sampaolin

10:25 | 24 Qershor 2018

Presidenti Claudio Tapia pas një takimi me Sampaolin ka vendosur të mos e shkarkojë atë.

Jorge Sampaoli nuk do të shkarkohet nga posti i trajnerit te Argjentina.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat latine pranë Federatës së Futbollit të Argjentinës.

Presidenti Claudio Tapia pas një takimi me Sampaolin ka vendosur të mos e shkarkojë atë.

Ndërkohë, kërkesën për largimin e Sampaolit e kanë bërë disa prej lojtarëve të ekipit.

Situata kësisoj është totalisht kaotike te Argjentina, para ndeshjes ndaj Nigerisë e cila do të jetë kyçe për kalimin e grupit ose shkuarjen në shtëpi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!